„To tylko zemsta, dziewczyno!” – tym hasłem Epic Girl już na wstępie zdradza swój ton i charakter. Klidahi serwuje czytelnikom historię, która balansuje na granicy prowokacji i dramatyzmu, gdzie emocje buzują, a decyzje bohaterów mogą przyprawić o zawrót głowy.
Milly Shelby to zbuntowana osiemnastolatka, która nieustannie zmienia miejsce zamieszkania z powodu burzliwego życia uczuciowego swojej matki. Przeprowadzki, nowi faceci, brak stabilizacji – to wszystko sprawia, że Milly czuje się obco, zmęczona i… gotowa na odwet. Kiedy w ich życiu pojawia się Miles – tajemniczy, wytatuowany, znacznie starszy od niej mężczyzna – Milly widzi w nim nie tylko obiekt pożądania, ale także idealne narzędzie zemsty.
Fabuła może wydawać się kontrowersyjna – i taka właśnie jest. Epic Girl to książka, która gra na emocjach, nie boi się moralnych szarości i pyta: jak daleko można się posunąć, by zadać ból komuś, kogo kochamy… a kto nas zawiódł?
Styl Klidahi jest prosty, momentami dosadny, idealnie wpisujący się w nurt współczesnej, młodzieżowej prozy z elementami romansu i dramatu. Książka skierowana jest do dorosłych czytelników – nie tylko ze względu na tematykę, ale i niektóre odważniejsze sceny.
Jednak mimo mocnej podstawy emocjonalnej, Epic Girl nie każdemu przypadnie do gustu. Postępowanie bohaterki może budzić sprzeczne odczucia, a fabularna prowokacja nie zawsze idzie w parze z pogłębieniem psychologicznym postaci. To raczej intensywny emocjonalny rollercoaster niż subtelna opowieść o dojrzewaniu czy relacjach rodzinnych.
Epic Girl to książka, która nie udaje, że chce być czymś więcej niż szokującym romansem z wątkiem zemsty. Jeśli szukasz mocnych emocji, kontrowersyjnych decyzji i fabuły pełnej napięcia, ta pozycja może ci się spodobać. Ale jeśli liczysz na głębszą analizę postaci lub subtelność – możesz poczuć niedosyt.
Komentarze
Prześlij komentarz