Przejdź do głównej zawartości

"Morderca w naszej rodzinie" Cara Hunter

 „Jedno ciało. Sześcioro ekspertów. Czy rozwiążesz sprawę zanim oni to zrobią?”

"Morderca w naszej rodzinie" to thriller, który wciąga czytelnika od pierwszych stron, prowadząc go przez labirynt nierozwiązanego morderstwa sprzed lat. Cary Hunter stworzyła powieść, która nie tylko intryguje, ale również zaskakuje nietypową formą narracji i niespodziewanymi zwrotami akcji.

Sprawa Luke’a Rydera z 2003 roku to tajemnica, która przyciągnęła uwagę całego kraju. Mężczyzna został znaleziony martwy w ogrodzie swojego domu w Londynie. Choć otoczony był rodziną – bogatą starszą wdową oraz trójką przybranych dzieci – nikt nie widział, co się wydarzyło. Sprawa nigdy nie została rozwiązana. Lata później wraca na nowo do życia publicznego za sprawą serialu dokumentalnego „Niegodziwi”, w którym grupa ekspertów stara się przyjrzeć ponownie dowodom. Każdy odcinek serialu kończy się zaskakującym zwrotem akcji, a uczestnicy programu wydają się skrywać więcej, niż chcą pokazać. Książka prowokuje czytelnika do podjęcia wyzwania – czy uda mu się rozwiązać zagadkę zanim zrobią to eksperci?

Jednym z największych atutów książki jest jej oryginalna forma narracji. Hunter pisze powieść w formie scenariusza filmowego, wzbogaconego o fragmenty z gazet, e-maile, czaty z forum internetowego oraz SMS-y. Dzięki temu czytelnik może wczuć się w rolę detektywa, analizując dowody z różnych perspektyw i podążając za tropami wraz z bohaterami. Takie podejście pozwala także na dynamiczne tempo akcji, a każda nowa wskazówka podnosi napięcie.

Autorka umiejętnie buduje napięcie, tworząc atmosferę niepewności i zagrożenia. Każdy rozdział i każdy odcinek serialu kryminalnego kończy się nagłym zwrotem akcji, który nie tylko przyspiesza rozwój fabuły, ale także wytrąca czytelnika z równowagi. Dzięki temu trudno przewidzieć zakończenie, co czyni książkę wciągającą i trzymającą w napięciu do ostatnich stron.

Minusem może być zastosowanie małej czcionki, co niektórym czytelnikom może sprawiać pewien dyskomfort. Jednak dzięki intrydze, którą Cary Hunter misternie splata, szybko zapomina się o tym drobnym mankamencie. Strony przewracają się niemal same, gdy fabuła nabiera tempa i wciąga czytelnika w wir wydarzeń.

"Morderca w naszej rodzinie" to doskonale skonstruowany thriller, który wyróżnia się oryginalnym sposobem opowiadania historii i umiejętnym budowaniem napięcia. Z każdą stroną coraz trudniej jest oderwać się od lektury, a zakończenie – zaskakujące i nieprzewidywalne – wbija w fotel. Jeśli lubisz książki, które angażują do myślenia, oferują złożoną intrygę i zmuszają do rozwiązywania zagadek, ta pozycja z pewnością cię nie zawiedzie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Źródła Wełtawy" Petra Klabouchova

  Sięgacie po książki czeskich autorów? Ja niestety nie miałam do tej pory okazji, jednak kiedy tylko otrzymałam propozycję współpracy od Wydawnictwa Afera oraz dowiedziałam się, że w tym kryminale czeka na mnie wątek archiwistyczny - wiedziałam, że nadszedł ten moment, by sięgnąć po literaturę autorstwa naszych sąsiadów. ZARYS FABUŁY Surowa zima w lasach Szumawy. Przerażające znalezisko wstrząsa mieszkańcami pobliskich wsi. Ciało ubranej w obozowy pasiak trzynastolatki leży na pustkowiu, jakby wypluła je któraś z okolicznych gór. Terezka Velková, wzorowa uczennica, dobre dziecko. Skąd się tam wzięła? Dlaczego była tak ubrana? Sprawa jest łakomym kąskiem nie tylko dla brukowców, ale też dla prowincjonalnego komisarza, który widzi w niej szansę na ratowanie swojego dobrego imienia. Śledztwo budzi w miejscowej ludności wspomnienia dawnych krzywd, a w jego trakcie wychodzą na jaw zadziwiające fakty o tajnym obozie jenieckim, działającym kiedyś w głębi parku narodowego, przy samych źródłac

"Zaufaj mi" Jennifer L. Armentrout

  „ Czy chłopak, który uwielbia imprezować, grać w Call of Duty i oglądać w telewizji sporty walki może mieć duszę wrażliwca? ” „Zaufaj mi” autorstwa Jennifer L. Armentrout (autorkę m.in. cyklu Krew i Popiół) to druga część serii Zaczekaj na mnie, w której to poznajemy od nowa historię Avery oraz Camerona, jednak z męskiej perspektywy... Jak oceniam to spotkanie? Z jednej strony dobrze, jednak z drugiej czułam pewne dejavu, jednak o tym za chwilę ;) Cameron przywykł do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Spojrzenie jego błękitnych jak ocean oczu potrafi stopić lód w sercu każdej dziewczyny. Każdej, tylko nie Avery. Spotykają się tuż przed zajęciami z astronomii. Avera jest zachwycająca – burza rudych loków, duże brązowe oczy - do tego nieco zagubiona, bardzo zadziorna… i całkowicie odporna na wdzięki Camerona. Chłopak nie zamierza się jednak poddać. Powodem wcale nie jest urażona męska duma. Po prostu nie potrafi wyrzucić z głowy intrygującej 19-latki. Postanawia zrobić wszystko, b

"Pochłonięte" Martyna Bielska

  ” Demony mrocznej przeszłości Białegostoku wracają, by upomnieć się o tych, o których nikt nie chce pamiętać… ”   „ Pochłonięte ” autorstwa Martyny Bielskiej  to bardzo dobry kryminał, który totalnie mnie rozłożył - jak wiecie, od debiutów nie wymagam zbyt wiele, jedna k ta okładka, jak i działające na wyobraźnie opisy, czy dobrze przedstawiona praca śledczych zrobiło swoje... Lubicie historie, w których napięcie budowane jest z każda kolejną stroną? Jeśli tak, zapraszam na recenzję! Białystok, początek pandemii. Choć wszyscy pochowali się w domach w strachu przed zarazą, nie oznacza to, że na ulicach zrobiło się bezpieczne. Wręcz przeciwnie, to wymarzony czas na zabijanie. Dla prokuratora Narwiańskiego właśnie zaczyna się najtrudniejszy rozdział w jego dotychczasowym życiu zawodowym. Odnalezione przypadkowo zwłoki młodej kobiety, zabarwione na jaskrawy róż, są początkiem wyrachowanej gry mordercy z organami ścigania. Gry, w której każde kolejne ciało naprowadza na trop najmroczniejs