Przejdź do głównej zawartości

"Dom do wynajęcia" Marcel Moss

 „Ten piękny, nowoczesny dom miał być dla nas azylem. A stał się przekleństwem...”

Marcel Moss to autor, którego twórczość od lat elektryzuje miłośników kryminałów i thrillerów. Jego książki często skłaniają do gorących dyskusji na temat problemów społecznych, o których czasem wolimy nie mówić lub udawać, że nie istnieją. "Dom do wynajęcia" to kolejna powieść tego autora, która obiecuje wciągającą fabułę pełną napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Czy jednak spełnia te oczekiwania?

Amanda i Vincent stają przed decyzją wynajmu nowoczesnego domu u podnóży gór. Początkowo Amanda jest sceptyczna, ale jej partner przekonuje ją, że zmiana otoczenia może umocnić ich związek. Para wprowadza się do ogromnej, otoczonej lasem posiadłości, gdzie Amanda powoli oswaja się z nowym otoczeniem i zaprzyjaźnia się z sąsiadującą parą.

Wkrótce jednak idylla zamienia się w koszmar. Amanda musi stawić czoła nie tylko zagrożeniu czyhającemu za murami domu, ale i własnym kłamstwom. Przekonuje się, że nawet najlepsze zabezpieczenia domu nie uchronią jej przed błędami przeszłości i okrutną prawdą, która za wszelką cenę musi pozostać w ukryciu.

"Dom do wynajęcia" to thriller z gatunku domestic noir, który charakteryzuje się mrocznym klimatem i skupieniem na relacjach międzyludzkich. Moss jak zawsze umiejętnie buduje napięcie, a akcja toczy się w szybkim tempie. Autor serwuje czytelnikowi liczne wątki, które splatają się w najmniej oczekiwanym momencie, co dodaje książce dynamizmu i sprawia, że trudno się od niej oderwać.

Dwutorowa narracja pozwala na bardziej kompleksowe zrozumienie fabuły i motywacji bohaterów. Linia czasowa współczesna przeplata się z retrospekcjami, które stopniowo odsłaniają kolejne warstwy tajemnic i intryg.

Niestety, mimo wielu zalet, "Dom do wynajęcia" pozostawia mieszane uczucia. Choć początek jest obiecujący, a tempo akcji utrzymuje czytelnika w napięciu, to zakończenie wydaje się być nieco przekombinowane. Autor, chcąc zaskoczyć czytelników, wprowadza jeden plot twist, który zamiast wzbudzić zachwyt, pozostawia pewien niesmak i rozczarowanie.

Motyw sąsiadów i mieszkańców miasteczka mógł zostać lepiej rozwinięty, aby nadać historii większego dreszczyku emocji. Zamiast tego, niektóre wątki wydają się być potraktowane powierzchownie, co odbiera fabule głębię.

Czy książkę polecam? "Dom do wynajęcia" to książka, która ma swoje mocne i słabe strony. Z jednej strony, Marcel Moss umiejętnie buduje napięcie i wprowadza czytelnika w mroczny klimat domowego noir. Z drugiej strony, niektóre elementy fabuły wydają się być przesadzone, a zakończenie pozostawia pewien niedosyt.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Nie płacz, księżyc gaśnie" Cyryl Sone

  Mroczny kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony "Nie płacz, księżyc gaśnie" autorstwa Cyryla Sone to druga odsłona cyklu Prawo Dunli , która nie tylko dorównuje pierwszemu tomowi, ale wręcz go przewyższa. Autor ponownie udowadnia, że potrafi pisać historie, które jednocześnie wciągają, przerażają i zmuszają do głębokiej refleksji. Już od pierwszych stron książka wciąga czytelnika w wir dramatycznych wydarzeń. Brutalne morderstwo dokonane przez ojca na własnym synu to punkt wyjścia do historii pełnej moralnych dylematów, tajemnic i mroku. Świadek zdarzenia, Nikodem Rand, staje się głosem rozsądku w świecie pełnym emocji i osądów. Jego prywatne śledztwo to wędrówka przez ciemne zakamarki ludzkiej psychiki, a także społeczności Dunli, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Cyryl Sone mistrzowsko buduje napięcie.  Każda strona to kolejne pytania, na które odpowiedzi wydają się być tuż na wyciągnięcie ręki, a jednak znikają w cieniu kolejnych tajemnic. Auto...

"Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają" Szymon J. Wróbel

  W życiu każdego z nas istnieje coś, co zdaje się niemożliwe – niewyobrażalna próżnia, która pochłania naszych bliskich, pozostawiając nas w nieustannej niepewności i bólu. "Zawieszeni" Szymona J. Wróbla to książka, która prowadzi nas przez labirynt tajemnic zaginięć, odkrywając przed czytelnikiem nie tylko dramatyczne losy rodzin, ale także skomplikowane mechanizmy poszukiwań i determinację ludzi zaangażowanych w odnalezienie zaginionych. To opowieść o nadziei i desperacji, miłości i determinacji, która porusza najgłębsze struny ludzkiego serca. "Zawieszeni" to poruszająca podróż w świat tajemnic zaginięć, która nie pozostawi czytelnika obojętnym. Szymon J. Wróbel ukazuje nam losy osób, które wydawałoby się, że po prostu zniknęły ze świata, pozostawiając za sobą rodzinę i bliskich w nieustannej tęsknocie i niewiedzy. Książka rozpoczyna się od opowieści o zwykłych, codziennych sytuacjach, które przeradzają się w koszmar, kied y ktoś bliski nagle znika bez śladu. An...

"Awaria prądu"

W świecie, gdzie prąd stanowi podstawę naszego codziennego życia, zniknięcie światła może oznaczać coś więcej niż tylko chwilowe utrudnienia. Może być początkiem koszmaru. Siedemnaście autorek, mistrzyń opowieści grozy, łączy siły, by stworzyć zbiór opowiadań, które redefiniują nasze spojrzenie na elektryczność – jej obecność, brak, a nawet mroczne sekrety, które może skrywać. Elektryczność – z pozoru zwyczajny element naszego życia – w tej antologii staje się inspiracją do eksploracji najbardziej przerażających i niespodziewanych scenariuszy. Czy prąd może żyć własnym życiem, być narzędziem zemsty, a może nawet zagrożeniem? A co, jeśli odłączenie go to nie przypadek, ale świadoma decyzja sił, których lepiej nie drażnić? Każda z autorek wnosi do tej antologii unikalny styl i wizję, tworząc mozaikę historii, które budzą lęk, napięcie i refleksję nad naszą zależnością od technologii. Opowiadania te balansują na granicy horroru psychologicznego, science fiction i klasycznej...