Przejdź do głównej zawartości

"Prawo Żony" P.K. Farion

 

„Czy zdasz test na lojalność, kiedy zostaniesz zupełnie sama?”

O mój Boże, aż nie wiem, od czego zacząć! Farion przeszła samą siebie w trakcie pisania tej książki. "Prawo Żony" to trzeci tom serii "Krwią Naznaczone", i przyznam szczerze, że po "Prawie Ojca" i "Prawie Matki" miałam pewne obawy co do kontynuacji. Jednakże autorka wyraźnie podniosła poprzeczkę. Mamy tu wszystko - pędzącą akcję, zwroty akcji, sceny, które obrzydzają, ale również budzą naszą moralność i powodują wypieki na twarzy.

"Prawo Żony" to historia o lojalności, obowiązku, strachu i władzy. Farion nie oszczędza swoich bohaterów, stawiając ich w sytuacjach, w których muszą podjąć trudne decyzje.

Fabuła "Prawa Żony" skupia się na Hubercie Witosławskim, policjancie, który stracił już wszystko. Jego życie wydaje się beznadziejne, a jedyną iskrą nadziei jest praca. Lena Adamska, natomiast, musi stawić czoła wielu wyzwaniom po śmierci teścia i ucieczce męża. Ich losy splatają się w nieprzewidywalny sposób, prowadząc do serii wydarzeń, które trzymają czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony.

Okładka, podobnie jak w poprzednich częściach serii, jest wykonana na najwyższym poziomie, co sprawia, że wszystkie tomy prezentują się doskonale na półce.

Autorka po raz kolejny stworzyła historię, która wciągnęła mnie od pierwszych stron. Prolog był jak zapowiedź czegoś wielkiego - wiedziałam od razu, że ta książka będzie warta mojego czasu. Choć po przeczytaniu tej pozycji miałam ogromne worki pod oczami, nie żałuję ani minuty spędzonej na poznawaniu losów Leny i Huberta.

Fragmenty z przeszłości Leny dogłębnie mnie poruszyły. Nie mogę przejść obojętnie obok krzywdy wobec dzieci, a wątek wykorzystania seksualnego nieletnich był trudny do zniesienia. Lena była niczego nieświadoma tego, że Robert perfidnie wykorzystał. Sprawiło to, że odczuwałam jeszcze większą empatię wobec jej postaci.

A co powiedzieć o Hubercie? Ta postać kupiła mnie od początku. Jego determinacja, nawet w obliczu osobistych tragedii, była inspirująca. Główni bohaterowie tej historii są dobrze wykreowani, z głębokimi emocjami i złożonymi motywacjami.

A finał... cóż, powiem tylko jedno: to była bomba. Farion zaserwowała nam zwroty akcji, które trzymały w napięciu do samego końca. Jeśli lubisz pełne akcji zakończenia, które rzucają cię na kolana, koniecznie sięgnij po tę książkę.

Jeśli nie czytałeś poprzednich części, to nic straconego. Ta książka może być czytana samodzielnie, a nowe postacie są równie intrygujące co te znane z "Prawa Ojca" i "Prawa Matki".

Czy książkę polecam? "Prawo Żony" to wciągająca opowieść, która trzyma w napięciu do samego końca. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią mocne emocje, zwroty akcji i głęboko zarysowane postaci. Farion ponownie udowadnia swoje mistrzostwo w tworzeniu literackich arcydzieł.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Nie płacz, księżyc gaśnie" Cyryl Sone

  Mroczny kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony "Nie płacz, księżyc gaśnie" autorstwa Cyryla Sone to druga odsłona cyklu Prawo Dunli , która nie tylko dorównuje pierwszemu tomowi, ale wręcz go przewyższa. Autor ponownie udowadnia, że potrafi pisać historie, które jednocześnie wciągają, przerażają i zmuszają do głębokiej refleksji. Już od pierwszych stron książka wciąga czytelnika w wir dramatycznych wydarzeń. Brutalne morderstwo dokonane przez ojca na własnym synu to punkt wyjścia do historii pełnej moralnych dylematów, tajemnic i mroku. Świadek zdarzenia, Nikodem Rand, staje się głosem rozsądku w świecie pełnym emocji i osądów. Jego prywatne śledztwo to wędrówka przez ciemne zakamarki ludzkiej psychiki, a także społeczności Dunli, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Cyryl Sone mistrzowsko buduje napięcie.  Każda strona to kolejne pytania, na które odpowiedzi wydają się być tuż na wyciągnięcie ręki, a jednak znikają w cieniu kolejnych tajemnic. Auto...

"Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają" Szymon J. Wróbel

  W życiu każdego z nas istnieje coś, co zdaje się niemożliwe – niewyobrażalna próżnia, która pochłania naszych bliskich, pozostawiając nas w nieustannej niepewności i bólu. "Zawieszeni" Szymona J. Wróbla to książka, która prowadzi nas przez labirynt tajemnic zaginięć, odkrywając przed czytelnikiem nie tylko dramatyczne losy rodzin, ale także skomplikowane mechanizmy poszukiwań i determinację ludzi zaangażowanych w odnalezienie zaginionych. To opowieść o nadziei i desperacji, miłości i determinacji, która porusza najgłębsze struny ludzkiego serca. "Zawieszeni" to poruszająca podróż w świat tajemnic zaginięć, która nie pozostawi czytelnika obojętnym. Szymon J. Wróbel ukazuje nam losy osób, które wydawałoby się, że po prostu zniknęły ze świata, pozostawiając za sobą rodzinę i bliskich w nieustannej tęsknocie i niewiedzy. Książka rozpoczyna się od opowieści o zwykłych, codziennych sytuacjach, które przeradzają się w koszmar, kied y ktoś bliski nagle znika bez śladu. An...

"Awaria prądu"

W świecie, gdzie prąd stanowi podstawę naszego codziennego życia, zniknięcie światła może oznaczać coś więcej niż tylko chwilowe utrudnienia. Może być początkiem koszmaru. Siedemnaście autorek, mistrzyń opowieści grozy, łączy siły, by stworzyć zbiór opowiadań, które redefiniują nasze spojrzenie na elektryczność – jej obecność, brak, a nawet mroczne sekrety, które może skrywać. Elektryczność – z pozoru zwyczajny element naszego życia – w tej antologii staje się inspiracją do eksploracji najbardziej przerażających i niespodziewanych scenariuszy. Czy prąd może żyć własnym życiem, być narzędziem zemsty, a może nawet zagrożeniem? A co, jeśli odłączenie go to nie przypadek, ale świadoma decyzja sił, których lepiej nie drażnić? Każda z autorek wnosi do tej antologii unikalny styl i wizję, tworząc mozaikę historii, które budzą lęk, napięcie i refleksję nad naszą zależnością od technologii. Opowiadania te balansują na granicy horroru psychologicznego, science fiction i klasycznej...