Przejdź do głównej zawartości

"Pośladki w górę! Kompleksowy trening i praktyczna wiedza" Kasia Bigos

 Jak Wam idzie budowanie formy na lato? Wolcie ukrywać się przez dwa miesiące i jeść, przez cały rok, to co sprawia Wam radość, czy jednak dbacie o swoją figurę przez cały rok? U mnie różnie z tym bywało, więc z przyjemnością sięgnęłam po nowość w księgarniach, czyli „Pośladki w górę! Kompleksowy trening i  praktyczna wiedza” od Pani Kasi Bigos.


Była to dość ciekawa przygoda, rzadko kiedy sięgam po takiego rodzaju poradniki, jednak ten bardzo przypadł mi do gustu. Książka ta składa się z trzynastu rozdziałów oraz krótkiego podsumowania, z których dowiecie się wszystkiego, czego potrzebujecie, aby obudzić swoje mięśnie pośladkowe, dzięki czemu zobaczycie poprawę w funkcjonowaniu całego ciała. Może nie wykonywałam ćwiczeń - zaproponowanych przez autorkę, przez dłuższy okres, jednak zauważyłam poprawę w niektórych częściach mojego ciała i coraz rzadziej narzekam na okropne bóle w tych miejscach.

We wstępie do gustu przydał mi element, w którym autorka przedstawiła swoją osobę. Ułatwiło mi to zżycie się z tą pozycją oraz sprawiło, że na całość zaczęłam spoglądać bardziej przychylnym okiem.  „Pośladki w górę!” podzieliłabym na dwie części: część teoretyczna oraz praktyczna. Uwierzcie mi, ten poradnik byłby zbyt pusty bez tego pierwszego elementu, ponieważ autorka cały czas podkreśla, że ważne jest byśmy poznali budowę, interesujących nas, mięśni i ich funkcje, co może utrudnić ryzyko wystąpienia kontuzji. Na koniec każdego rozdziału otrzymacie listę źródeł, z których korzystała autorka, co jest bardzo pomocne, w przypadku gdybyście chcieli poszerzyć Waszą wiedzę na poszczególne tematy.
 
Poza opisem mięśni, Pani Kasia skupiła się również na charakterystyce postaw naszego ciała oraz jakie możliwe wady mogą w niej występować. W swojej książce autorka podkreśla, że w budowie naszego ciała mamy wpływ nie tylko my sami, ale i nasze geny, dlatego też nie każdy z nas może posiadać tyłek niczym J. Lo - z tego względu też nie powinniśmy porównywać siebie do innych - co bardzo mi się spodobało.

Nie zabraknie tutaj informacji na temat uszkodzeń mięśni, czy też w jaki sposób powinnyśmy rozplanować nasz trening, (ile powtórzeń, jak długa przerwa pomiędzy seriami, jak często powinniśmy ćwiczyć). Z racji tego, że lubię eksperymentować w kuchni spodobał mi się podrozdziały, w których autorka podała przepisy na 4 przykładowe posiłki przed treningiem i zaraz po nim. Te ostatnie koniecznie muszę wypróbować, ponieważ uwielbiam musy, w każdej postaci i o każdym smaku!

Jak już jesteśmy po części teoretycznej, czas na praktykę! Wiecie, że nasza rozgrzewka powinna składać się z trzech części? Dla mnie była to zupełna nowość, więc cieszę się, że ten wątek został tutaj poruszony. Dziękuję też Pani Kasi za przybliżenie mi rodzai gum do ćwiczeń oraz dodatkowych obciążeń, które powinnam wykorzystywać do różnego rodzaju ćwiczeń - ich krótka charakterystyka jest bardzo pomocna! Bigos poruszyła w swoim dziele wątek ćwiczeń przed i po urodzeniu dziecka - przyszłe lub młode mamy zachęcam do zapoznania się z tym bardzo interesującym rozdziałem.

Jeśli chodzi o ćwiczenia główne na pośladki, to Pani Kasia podzieliła je na 5 modułów:
1)Ćwiczenia w pozycji stojącej,
2)Ćwiczenia w klęku podpartym,
3)Ćwiczenia w pozycji leżącej,
4)Ćwiczenia z wykorzystaniem ławeczki,
5)Ćwiczenia złożone.
Nie muszę chyba wspominać, że każde z tych modułów zostało opisane w najdrobniejszych szczegółach oraz nie zabraknie tutaj informacji na temat błędów, które możemy popełniać w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Bardzo pomocne były tutaj liczne zdjęcia, za co bardzo dziękuję, ponieważ jestem wzrokowcem i łatwiej było mi zrozumieć jak mam wykonać dany element.
 
Czy poradnik polecam? Jeśli szukasz książki, która zmotywuje Cię do ćwiczeń i do pozytywnego nastawienia, to „Pośladki w górę!” jest książką stworzoną dla Ciebie! A mi nie pozostaje nic innego jak ćwiczyć dalej i zobaczyć jak powoli zmienia się moje ciało :)

Miłego dnia💕

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Nie płacz, księżyc gaśnie" Cyryl Sone

  Mroczny kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony "Nie płacz, księżyc gaśnie" autorstwa Cyryla Sone to druga odsłona cyklu Prawo Dunli , która nie tylko dorównuje pierwszemu tomowi, ale wręcz go przewyższa. Autor ponownie udowadnia, że potrafi pisać historie, które jednocześnie wciągają, przerażają i zmuszają do głębokiej refleksji. Już od pierwszych stron książka wciąga czytelnika w wir dramatycznych wydarzeń. Brutalne morderstwo dokonane przez ojca na własnym synu to punkt wyjścia do historii pełnej moralnych dylematów, tajemnic i mroku. Świadek zdarzenia, Nikodem Rand, staje się głosem rozsądku w świecie pełnym emocji i osądów. Jego prywatne śledztwo to wędrówka przez ciemne zakamarki ludzkiej psychiki, a także społeczności Dunli, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Cyryl Sone mistrzowsko buduje napięcie.  Każda strona to kolejne pytania, na które odpowiedzi wydają się być tuż na wyciągnięcie ręki, a jednak znikają w cieniu kolejnych tajemnic. Auto...

"Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają" Szymon J. Wróbel

  W życiu każdego z nas istnieje coś, co zdaje się niemożliwe – niewyobrażalna próżnia, która pochłania naszych bliskich, pozostawiając nas w nieustannej niepewności i bólu. "Zawieszeni" Szymona J. Wróbla to książka, która prowadzi nas przez labirynt tajemnic zaginięć, odkrywając przed czytelnikiem nie tylko dramatyczne losy rodzin, ale także skomplikowane mechanizmy poszukiwań i determinację ludzi zaangażowanych w odnalezienie zaginionych. To opowieść o nadziei i desperacji, miłości i determinacji, która porusza najgłębsze struny ludzkiego serca. "Zawieszeni" to poruszająca podróż w świat tajemnic zaginięć, która nie pozostawi czytelnika obojętnym. Szymon J. Wróbel ukazuje nam losy osób, które wydawałoby się, że po prostu zniknęły ze świata, pozostawiając za sobą rodzinę i bliskich w nieustannej tęsknocie i niewiedzy. Książka rozpoczyna się od opowieści o zwykłych, codziennych sytuacjach, które przeradzają się w koszmar, kied y ktoś bliski nagle znika bez śladu. An...

"Awaria prądu"

W świecie, gdzie prąd stanowi podstawę naszego codziennego życia, zniknięcie światła może oznaczać coś więcej niż tylko chwilowe utrudnienia. Może być początkiem koszmaru. Siedemnaście autorek, mistrzyń opowieści grozy, łączy siły, by stworzyć zbiór opowiadań, które redefiniują nasze spojrzenie na elektryczność – jej obecność, brak, a nawet mroczne sekrety, które może skrywać. Elektryczność – z pozoru zwyczajny element naszego życia – w tej antologii staje się inspiracją do eksploracji najbardziej przerażających i niespodziewanych scenariuszy. Czy prąd może żyć własnym życiem, być narzędziem zemsty, a może nawet zagrożeniem? A co, jeśli odłączenie go to nie przypadek, ale świadoma decyzja sił, których lepiej nie drażnić? Każda z autorek wnosi do tej antologii unikalny styl i wizję, tworząc mozaikę historii, które budzą lęk, napięcie i refleksję nad naszą zależnością od technologii. Opowiadania te balansują na granicy horroru psychologicznego, science fiction i klasycznej...